‘Rocky’ serisinin Apollo Creed’i Carl Weathers yaşamını yitirdi!

Son olarak ‘Star Wars’ evreninde geçen ‘The Mandalorian’da rol alan, ‘Greef Karga’ performansıyla 2021 yılında Emmy adaylığı kazanan Carl Weathers’dan acı haber geldi.

“OLAĞANÜSTÜ BİR İNSANDI”

Dünyaca ünlü 76 yaşındaki oyuncu, geçtiğimiz perşembe günü evinde yaşamını yitirdi. ABD’li aktörün ailedinden yapılan açıklamada, “Carl Weathers, 1 Şubat 2024 Perşembe günü uykusunda huzur içinde öldü. Carl olağanüstü bir hayat yaşayan olağanüstü bir insandı. Sinemaya, televizyona, sanata ve spora yaptığı katkılarla silinmez bir iz bıraktı. Dünya çapında nesiller boyu tanındı. O çok sevilen bir kardeş, baba, büyükbaba, ortak ve arkadaştı” denildi.

“O OLMADAN PREDATOR’U YAPAMAZDIK”

Arnold Schwarzenegger, eski rol arkadaşına X’ten yaptığı duygusal paylaşımla veda etti.
Carl Weathers her zaman bir efsane olacak. Olağanüstü bir atlet, harika bir aktör ve harika bir insan. O olmasaydı Predator’u yapamazdık. Ve kesinlikle bu filmi yaparken bu kadar harika vakit geçiremezdik.

CARL WEATHERS KİMDİR?

14 Ocak 1948 tarihinde New Orleans, Louisiana’da dünyaya gelen usta oyuncu, sinema kariyerine adım attığı 1973 yapımı ‘Magnum Force’ (Silkahın Gücü) filminden önce profesyonel bir futbol oyuncusuydu.

Sylvester Stallone ile oynadığı Oscar ödüllü Rocky’de ikonik Apollo Creed karakteriyle dünya çapında şöhrete kavuşan ABD’li aktör, 1987’de bir diğer aksiyon yıldızı Arnold Schwarzenegger’le ‘Predator’ (Av) filminde rol aldı.

Rock serisinde Amerikan rüyasının bir temsili olarak tasvir edilen Weathers, ‘Action Jackson’ ve ‘Happy Gilmore’ gibi filmlerin kadrosunda da bulundu. Usta isim, 50 yıllık kariyerinde oyunculuk dışında The Mandalorian’da yönetmenlik de yaptı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir