Galatasaray cephesinden Süper Kupa yorumu: Türk futbolu için çok kötü bir imaj

Galatasaray ve Fenerbahçe, Şanlıurfa’da Süper Kupa’da karşı karşıya geldi. Sarı-lacivertlilerin U19 takımıyla sahada yer aldığı maç 1 dakika sürdü ve Fenerbahçeli futbolcular sahadan çekildi. Galatasaray-Fenerbahçe maçıyla ilgili kararın ilerleyen günlerde TFF tarafından verilmesi bekleniyor.

Galatasaray-Fenerbahçe maçının yansımaları sürüyor. Galatasaray Yardımcı Antrenörü Ismael Garcia Gomez, Fenerbahçe ile karşılaştıkları maçta yaşananları İspanyol basınına anlattı. Cadena Ser’e açıklamalarda bulunan Gomez, Süper Kupa’da yaşananların Türk futbolu için kötü bir imaj olduğunu ifade etti.

Ismael Garcia Gomez’in Cadena Ser’e verdiği röportaj şu şekilde:

Şu anda nasıl hissediyorsunuz, ne hissediyorsunuz?

“Sonuçta mutluyuz çünkü şampiyonluk şampiyonluktur. Şampiyonluk kazanmak mutlu olunacak bir şeydir. Bu finalde elde ediliş şekli, olmasını istediğimiz şekilde değildi. Bence maçı olması gerektiği gibi oynasaydık futbol için ideal olurdu. Koşullar nedeniyle bu şekilde olmadı ve bu şampiyonluğu elimizden geldiğince kutluyoruz. Şimdi yolumuza devam etmeliyiz.”

Profesyoneller için bu nasıl bir duygu? Spor insanları arasında gergin ve garip bir an olmalı.

“Evet, kesinlikle. Sonuçta Türk futbolu için çok kötü bir imaj bırakan bir durum. Yazık, çünkü insanların Türk futboluna dair sahip olduğu imaj bu sezon yaşanan kavgalar ve olaylar. Türk futbolu büyümeye çalışıyor ama bu tür şeyler her şeyi zorlaştırıyor.”

Bu konuda bilgilendirildiniz mi?

“Evet, tam bir güvenliğe sahip değilsiniz ama bazı şeyleri öğreniyorsunuz. Farklı şeyler düşündüklerini az çok biliyordunuz.”

Fenerbahçe’nin Süper Lig’de yer almaması Galatasaray için ne anlama gelir?

“Etkilenecek en önemli şey Türk futbolu olacaktır. Güzel bir futbol mücadelesi yaşıyoruz. Her iki takım da geçen yıla göre çok gelişti. Bunu konuşmayıp başka şeyler hakkında konuşmamız üzücü. Türkiye’de futbolun gelişim sınırlarından biri de bu.”

Kupayı size sahada mı verdiler?

“Tören yapılmadı. Başka bir iç saha maçında tören yapacağız ama ne zaman olacağını bilmiyorum.”

Tribünlerde Fenerbahçe taraftarları var mıydı?

“Ben onları görmedim. Oradaki tüm taraftarlar bizim taraftarlarımızdı. İnsanlar bilet parası ödediği için antrenman maçı yapmaya karar verildi. Saygı çerçevesinde kendi aramızda on bire karşı on bir oynadık. Bazı aileler için büyük bir masraf olmuştur.”

Attğınız gole ne kadar önem veriyorsun?

“Duruma göre çok az değer veriyorum, çünkü farklı bir şekilde bitecekti.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x